З ЧОГО ПОЧАТИ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ САМОСТІЙНО: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ
1. ПІДГОТОВКАНасамперед варто поставити собі мету, для чого ви вчите іноземну мову. Якщо це “просто так”, “тому, що її треба знати”, далеко ви не зайдете. Краще визначити більш конкретно: чи це високооплачувана робота у конкретній (!) компанії, чи подорожі за кордон, чи навчання в іншій країні тощо. При цьому бажано, щоб для досягнення цієї мети, для якої вивчення англійської є тільки підпунктом, були й інші завдання, які ви попутно вирішуватимете.
Далі потрібно визначити свій рівень володіння іноземною мовою. Якщо ви знаєте тільки кілька слів, тоді легше, очевидний базовий рівень. Проте для точного визначення наступних рівнів є спеціальні тести: placement test, – він дасть можливість зорієнтуватися, з чого краще починати.
Від рівня ваших знань залежить вибір матеріалів для навчання. Добре було б підготувати їх заздалегідь: вам знадобляться: підручники, подкасти, фільми, сайти для вивчення мови.
2. НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА2. 1. ПРАВИЛА ЧИТАННЯ.Насамперед варто розібратись, як читаються та вимовляються певні буквосполучення в тій чи іншій мові. Найкраще буде завантажити ці правила з інтернету та вивчити їх напам’ять.
2. 2. ПРАВИЛЬНА ВИМОВА СЛІВ.В будь-якій мові є винятки з загальних правил, тому безперечно добре, коли ви вивчите правила, але якщо ви не впевнені у вимові того чи іншого слова, краще прослухайте в онлайн словниках чи спеціальних додатках, для уникнення незручних та кумедних ситуацій.
2. 3. ФОРМУВАННЯ СЛОВНИКОВОГО ЗАПАСУ.2. 4. ГРАМАТИКА.У вивченні граматики вам допоможуть підручники. Правила, які ви вивчаєте краще одразу практикувати шляхом виконання вправ та завдань в посібниках та на сайтах. Також вивчивши певний об’єм нових слів та освоївши певну групу правил, радимо писати короткі тексти для того, щоб вміти зв’язати ці слова в речення та висловлювати свої думки.
2. 5. ПОДКАСТИ/НОВИНИ/ ФІЛЬМИ.Будь-яку мову потрібно вміти сприймати на слух. Переглядати фільми, новини чи слухати подкасти корисно і тим, що ви сприймаєте нові слова, чуєте їх правильну вимову і вони підкладаються в підсвідомості.
2. 6. ЧИТАННЯ ТЕКСТІВ ВІДПОВІДНОГО РІВНЯ.Читання – це ще один чудовий спосіб вивчення нових слів, закріплення правил граматики та повторення вже освоєного матеріалу.
2. 7. МОБІЛЬНІ ДОДАТКИ.Як часто буває, що вам випадає вільна хвилинка (стоїте в черзі, чекаєте подругу, їдете в транспорті і т.д.) і нема чим зайнятись. Ваш смартфон точно завжди при вас і цей, хоч і короткий, але такий дорогоцінний час можна використати для повторення чи вивчення нових слів, виконання вправи на граматику чи прочитання тексту.
2. 8. ОНЛАЙН РЕСУРСИ.
Чимало онлайн ресурсів для вивчення мови використовують методи гри, що робить навчання цікавим, а те, що вони завжди доступні в мережі ще й відзначає їх зручність. Спектр їх застосування дуже широкий – від правил та вправ до спілкування та фільмів.
2. 9. СПІЛКУВАННЯ.Осмілюсь значити, що без спілкування ваше навчання практично марне. Не бійтеся говорити, почніть з чату з людьми, які також вчать цю мову та володіють нею на тому ж рівні, а потім можна буде спілкуватись і з носіями мови наприклад, в Скайпі – так ви зможете вивчити ще й діалекти та проникнете в їхню культуру.
3. ПОРАДИ ТА НАСТАНОВИЗробіть заняття регулярними, складіть зручний розклад та роздрукуйте його, повішайте над робочим місцем, викреслюйте пройдені дні, – це один із популярних та дієвих методів виконання будь-якого завдання: ви бачите скільки ви вже пройшли, наскільки просунулись вперед.
Найкращим варіантом будуть щоденні заняття протягом 20-30 хвилин. Проте можна зробити їх, скажімо, через день, при цьому збільшивши час навчання до 40-60 хвилин. Мінімальна кількість занять в тиждень – 2-3 протягом години.
Не варто розпорошуватись й хапатись за все й одразу, не думайте, що вивчити мову можна за кілька тижнів – це вигадка авторів, які хочуть продати вам свої книги чи курси.
Постійно повторюйте пройдений матеріал, будь то слова, правила чи винятки з них.
Повірте в себе і свою мету – все можливо!
